woj. warmińsko-mazurskie

Biuro Firmy:
VITAL – MED Sp. z o.o.
ul. Marka Kotańskiego 6
11-041 Olsztyn
tel: (+48) 572 924 388

Godziny otwarcia:
poniedziałek godz. 8:30 – 16:30
wtorek godz. 8:30 – 16:30
środa godz. 8.30 – 16.30
czwartek godz. 8:30 – 16:30
piątek godz. 8:30 – 16:30

  

WAŻNA ZMIANA!

WRACAMY DO ZAJĘĆ STACJONARNYCH

w związku z wejściem w życie z dniem 1 lipca 2023 r. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 czerwca 2023 r., na mocy którego odwołuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (Dz. U. z dnia 2023 poz. 1118), kształcenie podyplomowe wraca do formy zajęć stacjonarnych, ponieważ zapis w ustawie dający organizatorom uprawnienie do kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (art.78 ust.6 – 8) przestaje mieć zastosowanie.7

Miejsce realizacji: WARMIŃSKO-MAZURSKIE

 – typ: DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA ZDROWIA:

Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK 
Do wniosku zgłoszeniowego na specjalizację wysyłanego poprzez SMK należy załączyć dokument potwierdzający, co najmniej 2-letni staż pracy w zawodzie, w okresie ostatnich 5 lat:

  • za dopuszczalne formy zatrudnienia uważa się zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, stosunku służbowego, umowę cywilnoprawną (umowa zlecenie, umowa o dzieło), praktykę pielęgniarek/położnych, wolontariat w zawodzie pielęgniarki/pielęgniarza lub położnej/położnego – w zależności od rodzaju szkolenia
  • dokumentem potwierdzającym staż pracy może być: zaświadczenie o zatrudnieniu, świadectwo pracy, wpis do CEIDG.
    Podstawa prawna: ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (tj.  Dz. U. z 2021 r.poz. 479, 1559. )
    Wnioski na specjalizacje wysłane poprzez SMK zostaną zweryfikowane i dopuszczone do postępowania kwalifikacyjnego w formie egzaminu wstępnego. Osoby dopuszczone do egzaminu wstępnego zostaną SMS-em poinformowane o szczegółach dotyczących egzaminu wstępnego.

Miejsce realizacji: WARMIŃSKO-MAZURSKIE
typ: MINISTERIALNE
Specjalizacje:

PIELĘGNIARSTWO GERIATRYCZNE DLA PIELĘGNIAREK

(w SMK szukaj: Geriatria Ministerialna ed.1 Olsztyn ) 

Pozostało 16 miejsc dofinansowanych ze środków MZ + 25 miejsc komercyjnych
Rozpoczęcie : 27 Grudzień 2023 godz.  NABÓR TRWA!!!

III postępowanie odbędzie się 26 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00.

(Ostatnia szansa na darmową specjalizację!)

Miejsce : Olsztyn

Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Spis literatury do egzaminu: 

1. Wieczorowska-Tobis K., Talarska D. (red.): Geriatria i pielęgniarstwo geriatryczne. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2008
2. Ślusarska B., Zarzycka D., Zahradniczek K.: Podstawy pielęgniarstwa, Wyd. Czelej, Lublin 2006
3. Pielęgniarstwo geriatryczne Red.S.Schwarz red.K.Galus, rok wydania 2012, wydawnictwo: Urban & Partner
4. Ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 123, 650, 1000)
5. Ustawa z dnia 1 lipca 2011r. o samorządzie pielęgniarek i położnych (z późn. zm)

Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Zdobycie prze pielęgniarkę specjalistycznej wiedzy z zakresu geriatrii i pielęgniarstwa geriatrycznego oraz uzyskanie przez nią wysokich kwalifikacji w dziedzinie pielęgnowania osób w podeszłym wieku umożliwiających zapewnienie profesjonalnej opieki geriatrycznej i uzyskanie tytułu specjalisty w tej dziedzinie.

 

Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 825 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 580 godzin, zajęcia praktyczne – 245 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 165 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie

PIELĘGNIARSTWO INTERNISTYCZNE DLA PIELĘGNIAREK

(w SMK szukaj: Interna Ministerialna ed.1 Olsztyn ) 

Pozostało 13 miejsc dofinansowanych ze środków MZ + 25 miejsc komercyjnych
Rozpoczęcie : 27 Grudzień 2023  NABÓR TRWA!!!

III postępowanie odbędzie się 26 kwietnia 2024 roku o godzinie 15:00.

(Ostatnia szansa na darmową specjalizację!)

Miejsce : Olsztyn

Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK
Spis literatury do egzaminu: 

1. Gajewski P., Szczeklik A. Interna Szczeklika 2017. Podręcznik chorób wewnętrznych
2. Gajewski P. (red): Interna Szczeklika. Podręcznik chorób wewnętrznych. Medycyna Praktyczna, Kraków 2014, s. 580.
3. Augustynowicz-Kopeć A., Bała M., Banasiuk W. i in. Interna Szczeklika, Medycyna Praktyczna, 2016, str. 937.
4. Literatura. Rutkowski B.: Nefrologia i leczenie nerkozastępcze. Praktyczny przewodnik. Wyd. I. VIA MEDICA Gdańsk 2013, str.129. Szczeklik A., Gajewski P.: Interna Szczeklika. Medycyna Praktyczna, Kraków 2017, s. 1643.
5. Ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 123, 650, 1000)
6. Kodeks Etyki Zawodowej pielęgniarki i położnej Rzeczypospolitej Polskiej

Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Celem kształcenia jest aktualizowanie wiedzy i umiejętności dotyczących pielęgniarstwa internistycznego. Uzyskanie tytułu specjalisty popartego uzyskaniem przez pielęgniarkę specjalistycznych kwalifikacji w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego oraz nabyciem umiejętności uprawniających do samodzielnego podejmowania świadczeń przewidzianych dla pielęgniarki po uzyskaniu tytułu specjalisty z pielęgniarstwa internistycznego.

 

Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 857 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 430 godzin, w tym 54 godziny zajęć warsztatowych/ćwiczeniowych; zajęcia praktyczne – 427 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 171 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.

Pielęgniarstwo anestezjologicznej dla pielęgniarek

(w SMK szukaj: Anestezjologia Ministerialna ed.1 Olsztyn ) 

Pozostało 24 miejsca komerycjne w cenie 3800zł (możliwosc rozłożenia na 5×0%)

26.04.2024 godz. 14.00 - będzie możliwość zapisania się na specjalizację komercyjną lub uzupełnienia brakującej dokumentacji. Zapraszamy do skorzystania z tej możliwości.
Będzie to ostatnia szansa na dopisanie się.

Rozpoczęcie : 27 Grudzień 2023  NABÓR TRWA!!!
Miejsce : Olsztyn
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Pielęgniarka po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki obejmuje specjalistyczną opieką pacjentów w okresie okołooperacyjnym, na wszystkich etapach znieczulenia i w bezpośrednim okresie poznieczuleniowym oraz prowadzi specjalistyczną opiekę nad ciężko chorymi pacjentami w oddziale intensywnej terapii.

 

Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą, opiekunem stażu wynosi 979 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 330 godz.; zajęcia praktyczne – 649 godz. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 196 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare