woj. opolskie

Biuro Firmy:
VITAL – MED Sp. z o.o. 
ul. Ozimska 48 lok. 18
45-368 Opole
tel.: 696 831 420,
        888 400 260.
e-mail: biuro.opole@v-med.pl

Godziny pracy biura w Opolu:
poniedziałek:  – 07:30-15:30
wtorek             – 07:30-15:30
środa               – 10:00-18:00
czwartek         – 07:30-15:30
piątek              – 07:30-15:30

W aktualnej sytuacji epidemiologicznej zalecamy kontakt telefoniczny, e-mailowy. W sprawach wyjątkowych spotkanie w biurze po wcześniejszym ustaleniu terminu.

* Szukasz dofinansowania ze strony Okręgowych Izb Pielęgniarek i Położnych (OIPiP) do szkoleń/ kursów, na które planujesz się zapisać ?

 Wejdź na stronę swojej Izby i sprawdź !

 W poniższym linku znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące tego jak się o nie ubiegać: http://oipip.opole.pl/wp-content/uploads/2019/02/regulamin…pdf

WAŻNA ZMIANA!

WRACAMY DO ZAJĘĆ STACJONARNYCH

w związku z wejściem w życie z dniem 1 lipca 2023 r. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 czerwca 2023 r., na mocy którego odwołuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (Dz. U. z dnia 2023 poz. 1118), kształcenie podyplomowe wraca do formy zajęć stacjonarnych, ponieważ zapis w ustawie dający organizatorom uprawnienie do kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (art.78 ust.6 – 8) przestaje mieć zastosowanie.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z biurem regionalnym !!!.

Miejsce realizacji: OPOLSKIE
typ: KOMERCYJNE

Kursy:

Kurs dokształcający

PRZYMUS BEZPOŚREDNI

Miejsce : Opole, termin: 11.10.2024 zapisy trwają pod nr tel. 888 400 260 lub e-mail: biuro.opole@v-med.pl lub przycisk “Wyślij chęć zgłoszenia”
Cena : 210 zł

Cel szkolenia: Przymus bezpośredni, jako forma ingerowania w szeroko pojętą wolność, jest obwarowany wieloma przepisami, które pozwalają, lub nie, na jego zastosowanie. Osoby zaangażowana w proces unieruchamiania, powinna być należycie przeszkolona w zakresie obowiązujących przepisów.

Kurs dokształcający

PORTY NACZYNIOWE

(w SMK szukaj: Porty Naczyniowe ed.6 Opole)
Miejsce: Opole, termin :26 październik 2024 r .
Cena : 260 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Cel szkolenia: Pielęgniarka/położna zapewni kompleksową opiekę pacjentowi z portem naczyniowym.

Kurs kwalifikacyjny

TECHNOLOGIA STERYLIZACJI I DEZYNFEKCJI

Miejsce : Opole, rozpoczęcie: zapisy trwają pod nr tel. 888 400 260 lub e-mail: biuro.opole@v-med.pl lub przycisk “Wyślij chęć zgłoszenia”
Cena : 1600 zł

Uczestnikami kursu sterylizacji i dezynfekcji mogą być osoby posiadające wykształcenie minimum średnie niekoniecznie medyczne, zatrudnione lub przygotowujące się do pracy w sterylizatorni, jak również zajmujące się dezynfekcją i sterylizacją wyrobów medycznych w ramach swoich obowiązków.

Absolwent kursu samodzielnie przygotuje sterylne wyroby medyczne z zastosowaniem procedur związanych z technologią dezynfekcji i sterylizacji oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kurs obejmuje 62 godziny teorii oraz 70 godzin zajęć praktycznych w centralnej sterylizatorni. Kurs kończy się egzaminem przed komisją egzaminacyjną.


Program został zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia w 2013 r. i jest realizowany z uwzględnieniem zapisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych /Dz. U. z 2012 poz. 186/

Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie:

PIELĘGNIARSTWO ŚRODOWISKA NAUCZANIA I WYCHOWANIA

(w SMK szukaj: KK Medycyny szkolnej ed.1 Opole)
Miejsce: Opole, rozpoczęcie: 25 październik 2024 r .
Cena : 2000 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Efekty kształcenia wskazane w programie kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa środowiska nauczania i wychowania, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu kwalifikacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do sprawowania opieki profilaktycznej nad uczniem w środowisku nauczania i wychowania, a także do współpracy z rodzicami i społecznością szkolną oraz lokalną.

 

Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu kwalifikacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 395 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 150 godz., zajęcia praktyczne – 245 godz. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 79 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.

Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie:

PIELĘGNIARSTWO OPERACYJNE DLA PIELĘGNIAREK

(w SMK szukaj: KK Operacyjne (P) ed.2 Opole)
Miejsce: Opole, rozpoczęcie: 13 grudzień 2024 r .
Cena : 2100 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Efekty kształcenia wskazane w programie kursu kwalifikacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu kwalifikacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do realizacji zadań zawodowych na bloku operacyjnym w zakresie instrumentowania do zabiegów operacyjnych w chirurgii ogólnej, chirurgii jednego dnia, chirurgii noworodka i niemowlęcia, chirurgii ortopedycznej i traumatologicznej z podstawami neurochirurgii oraz w ginekologii operacyjnej i położnictwie.

 

Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu kwalifikacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 365 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 155 godzin, zajęcia praktyczne – 210 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 73 godziny, może być wykorzystane na samokształcenie.

Kurs specjalistyczny w dziedzinie:

SZCZEPIENIA OCHRONNE DLA PIELĘGNIAREK

(w SMK szukaj: Szczepienia ochronne (P) ed.9 Opole)
Miejsce : Opole, rozpoczęcie: 4 październik 2024 r.
Cena : 490 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Efekty kształcenia wskazane w programie kursu specjalistycznego Szczepienia ochronne dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie szczepień ochronnych2 , postępowania w przypadku wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP) oraz prowadzenia sprawozdawczości w zakresie szczepień ochronnych.

 

 Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 80 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 35 godzin, zajęcia praktyczne – 45 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 90% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 10%, co stanowi nie więcej niż 8 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie

Kurs specjalistyczny w dziedzinie:

SZCZEPIENIA OCHRONNE DLA POŁOŻNYCH

(w SMK szukaj: Szczepienia ochronne (A) ed.8 Opole)
Miejsce : Opole, rozpoczęcie: 4 październik 2024 r.
Cena : 490 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Efekty kształcenia wskazane w programie kursu specjalistycznego Szczepienia ochronne dla położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Przygotowanie położnej do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie :

· szczepień ochronnych noworodków;

 · szczepienia przeciw HPV, istotnego ze względów epidemiologicznych, postępowania w przypadku wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP) oraz prowadzenia sprawozdawczości w zakresie szczepień ochronnych.

Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 52 godziny dydaktyczne: zajęcia teoretyczne – 27 godzin, zajęcia praktyczne – 25 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 90% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 10%, co stanowi nie więcej niż 5 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.

Kurs specjalistyczny w dziedzinie:

PODSTAWY OPIEKI PALIATYWNEJ

(w SMK szukaj: Podstawy Opieki Paliatywnej ed.2 Opole)
Miejsce : Opole, rozpoczęcie: 25 październik 2024 r.
Cena : 710 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Efekty kształcenia wskazane w programie kursu specjalistycznego Podstawy opieki paliatywnej, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Pielęgniarka zastosuje metody terapeutyczne poprawiające jakość życia pacjenta objętego opieką paliatywną oraz jego rodziny/opiekunów.

Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 85 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 50 godz.; zajęcia praktyczne – 35 godz. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 90% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 10%, co stanowi nie więcej niż 8 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.

Kurs specjalistyczny w dziedzinie:

WYKONANIE I INTERPRETACJA ZAPISU ELEKTROKARDIOGRAFICZNEGO U DOROSŁYCH

(w SMK szukaj: EKG ed.5 Opole)
Miejsce : Opole, rozpoczęcie: 25 październik 2024 r.
Cena : 480 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Efekty kształcenia wskazane w programie kursu specjalistycznego Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego u dorosłych, dla pielęgniarek i położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki, położnej do wykonania u osoby dorosłej, badania elektrokardiograficznego w spoczynku oraz do udziału w badaniach diagnostycznych oraz monitorowaniu pacjenta z wykorzystaniem zapisu elektrokardiograficznego, a także do interpretacji składowych prawidłowego zapisu czynności bioelektrycznej serca oraz rozpoznania cech elektrokardiograficznych wybranych stanów chorobowych, w tym stanów zagrożenia życia i zdrowia.

 

Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 108 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 50 godzin; zajęcia praktyczne – 58 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych w wymiarze nie większym niż 10% (z wyłączeniem ćwiczeń), które może być wykorzystane na samokształcenie

Kurs specjalistyczny w dziedzinie:

ŻYWIENIE DOJELITOWE I POZAJELITOWE

(w SMK szukaj: ŻDP ed.1 Opole)
Miejsce : Opole, rozpoczęcie: 25 październik 2024 r.
Cena : 650 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Efekty kształcenia wskazane w programie kursu specjalistycznego Żywienie dojelitowe i pozajelitowe, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki nad chorym dorosłym i dzieckiem z zastosowanym żywieniem dojelitowym i pozajelitowym.

 

Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 200 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 90 godzin, zajęcia praktyczne – 110 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 90% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 10%, co stanowi nie więcej niż 20 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.

Kurs specjalistyczny w dziedzinie:

DIALIZOTERAPIA

(w SMK szukaj: Dializoterapia ed.2 Opole)
Miejsce : Opole, rozpoczęcie: 13 grudzień 2024 r.
Cena : 650 zł
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Efekty kształcenia wskazane w programie kursu specjalistycznego Dializoterapia, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik kursu specjalistycznego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki nad pacjentem leczonym hemodializą, dializą otrzewnową i technikami pokrewnymi.

 

 Czas kształcenia Liczba godzin przeznaczona na realizację programu kursu specjalistycznego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 165 godzin dydaktycznych, w tym: zajęcia teoretyczne – 75 godzin, zajęcia praktyczne – 90 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem kursu, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 90% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 10%, co stanowi nie więcej niż 16 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego

    Wybrane szkolenie:

    Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
    • Image
    • SKU
    • Rating
    • Price
    • Stock
    • Availability
    • Add to cart
    • Description
    • Content
    • Weight
    • Dimensions
    • Additional information
    Click outside to hide the comparison bar
    Compare