woj. mazowieckie

VITAL – MED Sp. z o.o.
Aleja Waszyngtona 146/ VI piętro
04-076 Warszawa
tel: (+48) 608 563 945 – Biuro
tel: (+48) 532 089 830 – Biuro
tel: (+48) 696 829 068 – Biuro
(RONDO WIATRACZNA – wejście od strony ronda, przy bankomacie i szyldzie NOTUS Finanse)

Godziny otwarcia: 
poniedziałek: godz. 10:00 – 18:00 (do godziny 19:00 po uprzednim kontakcie telefonicznym)
wtorek: nieczynne

środa: godz. 
08:00 – 16:00
czwartek: godz. 
08:00 – 16:00
piątek: godz
08:00 – 16:00 (do godziny 19:00 po uprzednim kontakcie telefonicznym)
sobota: godz. 09:00 – 13:00

 

Szukasz dofinansowania ze strony Okręgowych Izb Pielęgniarek i Położnych (OIPiP) do szkoleń/ kursów, na które planujesz się zapisać?

Wejdź na stronę swojej Izby i sprawdź!
W poniższym linku znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące tego jak się o nie ubiegać: https://woipip.pl/finanse/dofinansowanie-ksztalcenia/

WAŻNA ZMIANA!

WRACAMY DO ZAJĘĆ STACJONARNYCH

w związku z wejściem w życie z dniem 1 lipca 2023 r. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 czerwca 2023 r., na mocy którego odwołuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (Dz. U. z dnia 2023 poz. 1118), kształcenie podyplomowe wraca do formy zajęć stacjonarnych, ponieważ zapis w ustawie dający organizatorom uprawnienie do kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (art.78 ust.6 – 8) przestaje mieć zastosowanie.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z biurem regionalnym !!!.

Miejsce realizacji: MAZOWIECKIE
typ: KOMERCYJNE:

Specjalizacje dla pielęgniarek i położnych:

PIELĘGNIARSTWO ANESTEZJOLOGICZNE DLA PIELĘGNIAREK

 ( w SMK szukaj: Anestezjologia Komercyjna ed.9 Warszawa ) 
Rozpoczęcie : 29 Listopad 2024 NABÓR TRWA!!!
Miejsce : Warszawa
Cena specjalizacji: 3900zł 
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Pielęgniarka po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki obejmuje specjalistyczną opieką pacjentów w okresie okołooperacyjnym, na wszystkich etapach znieczulenia i w bezpośrednim okresie poznieczuleniowym oraz prowadzi specjalistyczną opiekę nad ciężko chorymi pacjentami w oddziale intensywnej terapii.

Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą, opiekunem stażu wynosi 979 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 330 godz.; zajęcia praktyczne – 649 godz. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 196 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.

Miejsce realizacji: MAZOWIECKIE
typ: MINISTERIALNE:

Specjalizacje:

PIELĘGNIARSTWO CHIRURGICZNE DLA PIELĘGNIAREK

( w SMK szukaj: Chirurgia Ministerialna ed.2 Warszawa ) 
Rozpoczęcie : 14 Grudzień 2024r. Egzamin godzina: 9:00
Miejsce : Warszawa
25 miejsc dofinansowanych ze środków MZ + 25 miejsc komercyjnych
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

 

Spis literatury do egzaminu:
1.  Walewska L.: Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego.
Wydawnictwo lekarskie PZWL, Warszawa 2022

2. Ścisło L.: Pielęgniarstwo chirurgiczne. Wydawnictwo
lekarskie PZWL, Warszawa 2020

3. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 listopada
2007 r. w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych
leczniczych i rehabilitacyjnych udzielanych przez pielęgniarkę albo położną bez
zlecenia lekarskiego

4. Ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej  (z późn. zm)
5. Ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarki i położnej  (z późn. zm)

 

Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego, pełnienia roli lidera i wdrażania do praktyki pielęgniarskiej zmian potwierdzonych dowodami naukowymi a także do oceny rozwoju własnego i członków zespołu pielęgniarskiego oraz uczestniczenia w projektowaniu i prowadzeniu kształcenia zawodowego oraz podyplomowego pielęgniarek i przedstawicieli innych zawodów medycznych.

 

Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 840 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 490 godzin, zajęcia praktyczne – 350 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 168 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.

 

 

PIELĘGNIARSTWO PEDIATRYCZNE DLA PIELĘGNIAREK

( w SMK szukaj: Pediatria Ministerialna ed.7 Warszawa ) 
Rozpoczęcie : 14 Grudzień 2024r. 
Egzamin godzina: 12:00
Miejsce : Warszawa 
25 miejsc dofinansowanych ze środków MZ + 25 miejsc komercyjnych
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Spis literatury do egzaminu: 
1.  Piskorz-Ogórek K., Kaczmarski M. (red.).: Pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne. Wybrane zagadnienia. Wydanie II Wydawnictwo Help-Med, Kraków 2023
2.  Cepuch G., Perek M.: Modele opieki pielęgniarskiej nad dzieckiem z chorobą ostrą i zagrażającą życiu. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2021
3.  Ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (z późn. zm)
4.  Ustawa z dnia 1 lipca 2011r. o samorządzie pielęgniarek i położnych (z późn. zm)
5. Aktualne zalecenia i rekomendacje krajowego konsultanta w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego 

Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego, dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki nad dzieckiem zdrowym i chorym, w tym: · rozpoznawania problemów zdrowotnych, planowania oraz sprawowania opieki nad dzieckiem z uwzględnieniem jego potrzeb biologicznych i psychologicznych; · edukacji zdrowotnej dziecka i rodziny; · współdziałania z rodziną, szkołą oraz innymi instytucjami i organizacjami społecznymi.

 

Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 810 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 460 godzin, zajęcia praktyczne – 350 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 162 godziny, może być wykorzystane na samokształcenie.

 

 

PIELĘGNIARSTWO RODZINNE DLA PIELĘGNIAREK

( w SMK szukaj: Rodzinna (P) Ministerialna ed.6 Warszawa ) 
Rozpoczęcie : 14 Grudzień 2024r. 
Egzamin godzina: 15:00
Miejsce : Warszawa
25 miejsc dofinansowanych ze środków MZ + 25 miejsc komercyjnych
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Spis literatury do egzaminu:
1. Andruszkiewicz A., Banaszkiewicz M. (red.): Promocja zdrowia dla studentów studiów licencjackich kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. Wydawnictwo Lekarskie PZWL Warszawa 2021
2. Kilańska D. (red.): Pielęgniarstwo w podstawowej opiece zdrowotnej, t. 1. Wydawnictwo Makmed, Lublin 2010
3. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie zakresu zadań lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej i położnej podstawowej opieki zdrowotnej
4. Ustawa z dnia 27 października 2017 r. o podstawowej opiece zdrowotnej
5. Ustawa z dnia 15 lipca 2011r. o zawodach pielęgniarki i położnej (z późn. zm.)
6. Ustawa z dnia 1 lipca 2011r. o samorządzie pielęgniarek i położnych (z późn. zm)

Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dla pielęgniarek są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania skomplikowanych i problemowych zadań zawodowych w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, realizacji świadczeń zdrowotnych zgodnie z posiadanymi kompetencjami specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, kierowania zespołem pracowników oraz prowadzenia badań naukowych.

 

Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 850 godzin dydaktycznych, w tym: zajęcia teoretyczne – 500 godzin, zajęcia praktyczne – 350 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 170 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie

 

 

PIELĘGNIARSTWO GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZE DLA POŁOŻNYCH

( w SMK szukaj: Ginekologia Ministerialna ed.11 Warszawa ) 
Rozpoczęcie : 21 Grudzień 2024 
Egzamin godzina: 9:00
Miejsce : Warszawa
25 miejsc dofinansowanych ze środków MZ + 25 miejsc komercyjnych 
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Spis literatury do egzaminu
1. Bręborowicz G.H. (red.): Położnictwo i ginekologia tom 1-2. Wydawnictwo Lekarskie  PZWL, Warszawa 2020 
2. Nehring -Gugulska M., Pietkiewicz A., Żukowska -Rubik M.: Karmienie piersią w  teorii i praktyce. Podręcznik dla doradców i konsultantów laktacyjnych oraz  położnych, pielęgniarek i lekarzy. Medycyna Praktyczna, Kraków 2020
3. Świetliński J. (red.): Neonatologia i opieka nad noworodkiem. Tom 1 i 2. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020
4. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej
5. Ustawa z dnia 15 lipca 2011r. o zawodach pielęgniarki i położnej (z późn. zm.)
6. Ustawa z dnia 1 lipca 2011r. o samorządzie pielęgniarek i położnych (z późn. zm)

 

Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, dla położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

Cel kształcenia Przygotowanie położnej do sprawowania kompleksowej, ciągłej specjalistycznej opieki ginekologiczno-położniczej nad kobietą i jej rodziną w różnych okresach życia.

 

Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 854 godziny dydaktyczne: zajęcia teoretyczne – 522 godziny dydaktyczne, zajęcia praktyczne – 332 godziny dydaktyczne. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 170 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.

PIELĘGNIARSTWO RODZINNE DLA POŁOŻNYCH

( w SMK szukaj: Rodzinna (A) Ministerialna ed.6 Warszawa ) 
Rozpoczęcie : 21 Grudzień 2024r 
Egzamin godzina: 12:00
Miejsce : Warszawa
25 miejsc dofinansowanych ze środków MZ + 25 miejsc komercyjnych 
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK

Spis literatury do egzaminu: 
1. Bręborowicz G.H. (red.): Położnictwo i ginekologia tom 1-2. Wydawnictwo Lekarskie  PZWL, Warszawa 2020 
2. Nehring -Gugulska M., Pietkiewicz A., Żukowska -Rubik M.: Karmienie piersią w  teorii i praktyce. Podręcznik dla doradców i konsultantów laktacyjnych oraz  położnych, pielęgniarek i lekarzy. Medycyna Praktyczna, Kraków 2020
3. Świetliński J. (red.): Neonatologia i opieka nad noworodkiem. Tom 1 i 2. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020
4. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej
5. Ustawa z dnia 15 lipca 2011r. o zawodach pielęgniarki i położnej (z późn. zm.)
6. Ustawa z dnia 1 lipca 2011r. o samorządzie pielęgniarek i położnych (z późn. zm)

Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadać takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

 Cel kształcenia Przygotowanie położnej do profesjonalnego i samodzielnego sprawowania opieki nad kobietą i jej rodziną w zdrowiu i z współistniejącymi problemami zdrowotnymi.

 

 Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 824 godziny dydaktyczne, w tym: zajęcia teoretyczne – 495 godzin, zajęcia praktyczne – 329 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 164 godziny, może być wykorzystane na samokształcenie.

 

 

PIELĘGNIARSTWO NEONATOLOGICZNE DLA PIELĘGNIAREK ORAZ POŁOŻNYCH

( w SMK szukaj: Neonatologia Ministerialna ed.7 Warszawa ) 
Rozpoczęcie : 21 Grudzień 2024 
Egzamin godzina: 15:00
Miejsce : Warszawa
25 miejsc dofinansowanych ze środków MZ + 25 miejsc komercyjnych
Obowiązkowe zgłoszenia przez system SMK


Spis literatury do egzaminu:
1. Świetliński J. (red.): Neonatologia i opieka nad noworodkiem Tom 1 i 2. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020
2. Standardy opieki medycznej nad noworodkiem w Polsce. Zalecenia Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. Wydanie IV; 2021
3. Szczapa J.: Neonatologia. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.
4. Nehring-Gugulska M., Pietkiewicz A., Żukowska-Rubik M.: Karmienie piersią w teorii i praktyce. Podręcznik dla doradców i konsultantów laktacyjnych oraz położnych, pielęgniarek i lekarzy. Wydawnictwo Medycyna Praktyczna, Kraków 2020
5. Ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (z późn. zm)
6. Ustawa z dnia 1 lipca 2011r. o samorządzie pielęgniarek i położnych (z późn. zm)

Efekty kształcenia wskazane w programie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego, dla pielęgniarek i położnych są dla organizatora i uczestnika kształcenia obowiązkowym elementem programu. Osiągnięcie wskazanych efektów kształcenia gwarantuje, że każdy uczestnik szkolenia specjalizacyjnego będzie posiadał takie same kwalifikacje, niezależnie od miejsca ukończenia kształcenia, podmiotu organizującego kształcenie oraz systemu kształcenia.

 Cel kształcenia Przygotowanie pielęgniarki, położnej do podejmowania działań promujących zdrowie, profilaktycznych, opiekuńczych, diagnostycznych, terapeutycznych w zakresie kompleksowej, zindywidualizowanej opieki nad noworodkiem zdrowym, chorym i wymagającym intensywnego nadzoru oraz jego rodziną.

 

 Czas trwania kształcenia Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 840 godzin dydaktycznych: zajęcia teoretyczne – 475 godzin, zajęcia praktyczne – 365 godzin. Organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji, ma prawo dokonać modyfikacji czasu trwania zajęć teoretycznych. Oznacza to, że 80% łącznej liczby godzin przeznaczonych na realizację programu nie podlega zmianie. Wskazane 20%, co stanowi nie więcej niż 168 godzin, może być wykorzystane na samokształcenie.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare