Specjalizacja internistyczna dla pielęgniarek

Celem szkolenia specjalizacji internistycznej dla pielęgniarek jest aktualizacja wiedzy oraz umiejętności z zakresu pielęgniarstwa internistycznego. Uzyskanie tytułu specjalisty w tej dziedzinie wiąże się ze zdobyciem umiejętności uprawniających do samodzielnego podejmowania świadczeń, które przewidziane są dla pielęgniarki z tytułem specjalisty z pielęgniarstwa internistycznego.

Pielęgniarstwo internistyczne specjalizacja – czas trwania

W programie jest przewidziane łącznie 857 godzin dydaktycznych w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu. Na zajęcia teoretyczne przeznaczone są w sumie 430 godziny (z czego 54 godziny to zajęcia warsztatowe/ćwiczeniowe), a na zajęcia praktyczne 427 godzin. Warto tutaj odnotować, że organizator kształcenia w porozumieniu z kierownikiem specjalizacji zastrzega sobie prawo do modyfikowania czasu trwania zajęć teoretycznych. Należy jednak dodać, że 80% łącznej liczby godzin nie podlega zmianie. Wskazane 20% stanowi nie więcej niż 171 godzin i może być wykorzystane na samokształcenie.

Koszt szkolenia

Ile kosztuje specjalizacja internistyczna dla pielęgniarek? W Vital-Med koszt takiego szkolenia wynosi od 3900 do 4200 złotych. Możesz rozłożyć tę opłatę na pięć kwartalnych rat.

Efekty kształcenia

Pielęgniarka, która uzyska dyplom z pielęgniarstwa internistycznego, zdobywa potrzebną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, dzięki którym może profesjonalnie wykonywać swój zawód. Czego dokładnie się uczy?

W zakresie wiedzy

W tym obszarze pielęgniarka zyskuje m.in. wiedzę w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego, która jest niezbędna do tego, aby nadzorować oraz sprawować opiekę nad chorym leczonym zachowawczo, w oddziale ogólnym internistycznym lub specjalistycznym – kardiologicznym, pulmonologicznym, endokrynologicznym, nefrologicznym, endokrynologicznym, diabetologicznym, hematologicznym, reumatologicznym, geriatrycznym i pokrewnym.

W zakresie umiejętności

Pielęgniarka potrafi m.in. korzystać z aktualnej wiedzy, badań w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego dla zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiego poziomu opieki, czy doradzać pacjentom oraz ich rodzinom w zakresie samoopieki i samokontroli. Ponadto jest w stanie samodzielnie udzielić określonych świadczeń zdrowotnych, uwzględniając przy tym zadania pielęgnacyjno-opiekuńcze, diagnostyczne, terapeutyczne, rehabilitacyjne i edukacyjne nad chorym oraz w procesie diagnostyczno-leczniczym nadzorowanym przez lekarza prowadzącego terapię u pacjenta ze schorzeniem internistycznym lub neurologicznym.

W zakresie kompetencji społecznych

Pielęgniarka szanuje godność i autonomię pacjenta bez względu na jego płeć, wiek, niepełnosprawność, orientację seksualną, czy pochodzenie narodowe i etniczne. Poza tym potrafi krytycznie analizować swoją wiedzę i planować własny rozwój. Przestrzega również karty praw pacjenta i kodeksu etyki zawodu pielęgniarki oraz ogólnospołecznych norm.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare